Hlavolam HEXAHOG *****

JEŽEK V KLECI » HEXAHOG

Cena:1999.00
---------------------- SKLADEM ----------------------

obtížnost 1-5: *****

výrobce: ČR, RADEMIC PUZZLES

rozměry: 70 x 80 mm

materiál: kov – nerez

hmotnost: cca 390g

počet ostnů: 0

 

Nový hlavolam z produkce originálních českých hlavolamů RADEMIC PUZZLES v sobě kombinuje dva typy hlavolamů. Klec HEXA s principem vyjímatelného hlavolamu a klec HEXXA - trojrozměrné skládací puzzle. Hlavolam má na stupnici Rademic obtížnost 5 z 5. Je kompletně vyroben z broušené a leštěné nerezi, Hex (jakýsi ježek uvnitř) je vyroben z mosazi. Celý hlavolam váží cca 390g a je umístěn v originálním balení. Název Hexahog (hexa - šestiúhleník) je odvozen od anglického Hedgehog (ježek). S Ježkem v kleci má pouze podobný tvar, princip zkonstruoval a design navrhnul Radek Micopulos.

 

 

Rozložte větší klec HEXXA, dostaňte se k menší kleci HEXA a vyjměte z ní šestiúhelníkový tvar Hex.

 

Vyjmutí není tak obvyklé, jak by se mohlo zdát. Do klece HEXA se nelze prsty téměř dostat a proto je třeba klec natočit do vodorovné polohy otvory směrem k zemi a otáčením hledat správný otvor. Pokud máte dojem, že jste ho našli, hlavolamem zatřeste a Hex nasměrujte do správné pozice. Chce to trochu cviku, ale po pár pokusech si tento specifický postup brzy osvojíte!

 

Zandejte Hex zpět do klece HEXA a sestavte kolem ní klec HEXXA.

 

Rozložit větší klec HEXXA je snadné, ale dokážete ji zase složit? Toto trojrozměrné puzzle se skládá ze 14 jedinečných dílů. Začíná se od spodní kruhové podstavy, následně dvanácti prohnutých šestihranových dílů až po horní kruhové víčko.

 

 

SOUČÁSTÍ hlavolamu je designová krabička

 

 

VÍCE INFORMACÍ A VIDEORECENZE ZDE